Kurumsal

Tarihçe

Tigres Ltd. Şti'nin geçmişinde 1989 yılında kurulan Tedsa San. ve Tic. A. Kom. Şti. yatmaktadır. Turgutlu Kaynar Mevki'indeki fabrikasında faaliyete geçen şirket imalat konusu olarak katı yakıtlı değişik tip ve modelde termosifon, sıcak ve soğuk su depoları ve güneş enerjisi kolektörü üretimine yoğunlaştı. 1989 yılında TSE belgeli güneş kolektörü üretimine başlayan firma bir ilki gerçekleştirerek, piyasaya kaynaksız soğuk su deposu sistemini tanıştırdı. Soğuk su depolarında sert lehimlemeden kaynaklanan birçok problemi ortadan kaldıran bu sistem kısa süre içinde piyasa normu haline geldi. Şirket 1997 yılında Turgutlu Fatih Sanayi Sitesi'nde bir şube açarak sac kesim ve büküm alanında da faaliyet göstermeye başladı. Değişen piyasa koşulları sonucu, şirket 2001 yılından itibaren güneş enerjisi kolektörü ve depo üretimine son vererek, sac işleme sektörüne yoğunlaştı. Makina parkına eklenen yeni teknoloji ürünü CNC Punch Pres, CNC Abkant Presler, CNC Giyotin Makaslar ve ve Elektrostatik Toz Boya Ünitesi ile konumunu "Sac İşleme Merkezi'ne" dönüştürdü.

2007 yılında yeni bir yapılanma sonucu Tigres Ltd. Şti. kurulmuştur. Tigres Ltd. Şti. "çalışma alanı ürünleri" yanısıra sactan mamül müşteriye özel ürünlerin de (kaportalar, makina gövdeleri, paneller, kabinler, elektrik panoları, vs.) üretimini gerçekleştirmektedir.

Şirketimiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi'ni hayat geçirmiş şekilde müşterilerine hizmet vermektedir.

Vizyon

Şirketimizin vizyonu, yüksek kaliteli çalışma alanı/metal mobilya ürünleri ve yüksek kaliteli sac ürünleri segmentinde, global pazarda söz sahibi olmaktır. Ürünlerimizin tasarım ve üretim kalitesi bu vizyon doğrultusunda şekillenmektedir.

Misyon

Şirketimizin misyonu, sactan mamül yüksek kaliteli ürünler üretmek ve sürekli bir şekilde yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Bu misyon doğrultusunda:

  •  ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi'ni her kademede uygulamayı,
  •  Sürekli eğitimli, motive edilmiş ve yetkilendirilmiş personel ile çalışmayı,
  •  Yeni teknolojileri sürekli takip etmeyi ve yatırım yapmayı,
  •  Çevreye ve insana saygılı üretim yapmayı şirket politikamız haline getirmiş bulunuyoruz.