02363132644

Neden Tigres?

Tigres olarak, çalışma alanı düzeninin verimlilik üzerindeki önemini bildiğimizden, metal imalat sektöründeki onlarca yıllık tecrübemizi, fonksiyonel, estetik ve uzun ömürlü ürünler tasarlamak ve bu tasarımları üst seviye işçilik kalitesi ve birinci sınıf malzemelerden üretmek için sunmaktayız. 

Her Tigres ürünü ciddi bir tasarım süreci sonucu ortaya çıkar. Tasarım kriterleri sağladıktan sonra, uzman bir ekip tarafından kaliteden kesinlikle taviz vermeden üretilir. 

Çekmeceli Dolapların Ürün Özellikleri

Tigres çekmeceli dolapları ve takım arabaları "E" standartına göre tasarlanmıştır. Bir ürün seçerken ilk önce net kullanabilinir çekmece alanı ölçülerinin belirlenmesi gerekir. Katalogta net çekmece alanı ebatları hem çekmece partisyonunda kullanılan bölmelerin genişliğini baz alan "E" ünitesi cinsinden (E=17mm), hem de "mm" cinsinden ölçüler belirtilmiştir.

Dolap Devrilmeme Emniyet Mekanizması 

Standart özellik olarak sunulan bu mekanizma her seferinde sadece bir çekmecenin açılmasına izin vererek dolabın devrilmesine karşı koruma sağlar.

Plastik Kutular 

Çekme içinde kullanılmak üzere plastik kutular sunulmaktadır. "E" standartına uyumlu plastik kutular ve aksesuarlar da kullanılabilinir.

Çekmece Partisyon Malzemeleri

Çekmece içi düzeni verimli bir şekilde sağlamak için partisyon malzemeleri her farklı çekmece ölçüsü için standart hale getirilmiştir.

Çekmece Güvenlik Mandalları

Çekmece güvenlik mandalları, özellikle mobil ekipmanlarda (takım arabaları vs.) dolap devrilmeme emniyet mekanizmasına ilaveten ek güvenlik sağlar.

Aluminyum Kulplar 

Yuvarlatılmış forma sahip ve yan taraflarında plastik koruyucu şapkalar ile tasarlanmış aluminyum kulplar dolap kasası sınırlarından taşmıyacak şekilde hizanlanmış olup güvenli kullanım sağlar.

Çekmece Etiketleri 

Aluminyum kulplar üzerindeki yuvaya yerleştirilen etiketler ile tüm çekmeceler kolay ve sistematik bir biçimde etiketlenebilinir

Darbeye ve Korozyona Karşı Dayanıklı Boya

Çevre dostu elektrostatik toz boya korozyona darbeye ve çizilmeye karşı yüksek dayanım sağlar.

Merkezi Kilit Sistemi

Tüm ürünler çekmecelerin hepsini aynı anda kilitleyen merkezi kilit sistemine sahiptir.

Mobil Ekipman

Mobil ekipmanlarımızda içinde siyah kauçuk plaka bulunan kenarları yükseltilmiş üst tabla, çekmece güvenlik mandalları, 2 adet sabit ve 2 adet park frenli döner tekerlekler kullanılmaktadır.

Ray Seçenekleri: Ürünlerimizde farklı ray seçenekleri sunmaktayız.
Tam açılımlı (teleskopik) bilyeli raylar:

45kg yük taşıma kapasitesi

Tek (%85) açılımlı rulmanlı raylar:

80kg yük taşıma kapasitesi.

Tam açılımlı rulmanlı raylar: 

75kg ve 200kg yük taşıma kapasitesi.

Dikey Çekmeceli Dolpaların Ürün Özellikleri
Yüksek Dayanımlı Tekerlekler

Yüksek kaliteli derlinden özel olarak  üretilmiş tekerlekler TSE tarafından gerçekleştirilen 10,000 kez açıp kapama testini (yaklaşık 8-10 yıllık kullanıma denk gelmektedir) başarıyla geçmiştir.

Yüksek Taşıma Kapasiteli Çekmeceler

Sağlam dolap ve çekmece konstrüksiyonu ve yerden destekli çekmeceler sayesinde her çekmeceyi 600kg'a kadar yüklemek mümkündür. Ağır yüklerin depolanması için dikey çekmeceli sistem ideal bir çözümdür.

Yenilikçi Pürüzsüz Kızak Mekanizması

Çift kinematik kavrama sistemi mantığı baz olarak tasarlanmış kızak mekanizması bozuk yüzeylerde bile çekmecelerin problemsiz çalışmasına imkan verir. Bu mekanizma sayesinde bozuk zeminlerde ön tekerleklerin yere teması kaybolarak, dolap içi tekerleklerin desteğiyle hareket tamamlanır.

Grup Kilit Sistemi

Ürünlerde standart olarak sunulan grup kilit sistemi sayesinde bir çekmecenin anahtarı aynı dolaptaki diğer çekmeceleri açıp kapamada kullanılabilinir.

Çok Fonksiyonlu Üst Tabla

Yüksekliği 1037mm olan ürünlerde standart olarak sunulan ahşap üst tabla, dolap üst yüzeyinin çalışma masası olarak çok amaçlı kullanılmasına olanak sağlar.

Darbeye ve Korozyona Karşı Dayanıklı Boya

Çevre dostu elektrostatik toz boya korozyona darbeye ve çizilmeye karşı yüksek dayanım sağlar.